Images-loading
W dniu 15.02.2018r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z grupy 0”1”. Dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Na koniec spotkania każde dziecko wypożyczyło swoją pierwszą książkę z biblioteki.
 
 
 
pierwsza ksiazka1 pierwsza ksiazka2 pierwsza ksiazka3   
0
0
0
s2smodern

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Duchnicach w ramach projektu „Mali Misjonarze” w ubiegłym oraz bieżącym roku szkolnym prowadzili zbiórkę telefonów komórkowych oraz znaczków pocztowych.

W ramach projektu nasza szkoła nawiązała współpracę z Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti. Zebrane telefony oraz znaczki zostaną przekazane Fundacji. Każda komórka to konkretna pomoc dla misji i ludzi ubogich w krajach misyjnych, a jednocześnie ochrona środowiska.

Fundacja Salvatti znaczki sprzedaje jako tzw. makulaturę filatelistyczną. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznacza na pomoc ludziom potrzebujących pomocy w krajach misyjnych: w Afryce uczy dzieci pisać i czytać, w Ameryce Południowej wspiera dom dla dzieci ulicy, a na Ukrainie wspomaga rodzinny dom dziecka.

Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 1000 znaczków pocztowych i 55 telefonów komórkowych. Dziękujemy!

 

Znaczki1  Znaczki3  Znaczki4 

 

0
0
0
s2smodern

W holu głównym naszej szkoły można podziwiać wystawę prac plastycznych „Arcydzieła malarstwa – portret”. Na wystawie zaprezentowano prace plastyczne uczniów naszej szkoły wykonane podczas lekcji plastyki w klasach 5 i w klasie 6. Zaprezentowane prace, to portrety wzorowane na arcydziełach malarstwa takich mistrzów sztuki jak Jan Vermeer czy  Leonardo da Vinci. Szkoła Podstawowa w Duchnicach stara się rozwijać w dzieciach ich  talenty i pasje. W każdym dziecku drzemią wspaniałe możliwości, które  w naszej placówce pomagamy uczniom odkrywać.

Arcydziela_malarstwa.pngArcydziela_malarstwa (2).pngArcydziela_malarstwa (4).png

Arcydziela_malarstwa (5).pngArcydziela_malarstwa (3).png

0
0
0
s2smodern

Koszt obiadów za miesiąc luty wynosi 20 x 3,50 = 70.

W przypadku posiadaczy Ożarowskiej Karty 3+ koszt jednego obiadu wynosi 2,80 x 20 = 56.

Wpłaty na konto prosimy dokonywać od 01.02.2018r. – do 05.02.2018r.

Nieobecność dziecka na obiedzie zgłaszamy z dziennym wyprzedzeniem do sekretariatu szkoły do godz.11.00.

Dzień, w którym zgłaszamy obiad nie jest odliczony.

0
0
0
s2smodern

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 29 stycznia w życie wchodzi nowy plan zajęć lekcyjnych.

Plany zajęć dostępne są w zakładce "O SZKOLE" oraz w odnośnikach poniżej:

 

Plan lekcji klas I - III

Plan lekcji klas IV - VI

 

 

 

0
0
0
s2smodern

Dzieci z klasy 0 „1” i klasy 0 „2” uczestniczyły w warsztatach bibliotecznych „Od ziarenka do bochenka” prowadzonych przez p.Beatę z biblioteki szkolnej. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszy wspomaganych ilustracjami, dowiedziały się ile rąk potrzeba aby powstał kawałek chleba. Układały wg kolejności historyjkę obrazkową. Pani Beata zapoznała dzieci z różnymi rodzajami pieczywa i mąki. Ogromną radość sprawiła uczniom zabawa w rozpoznawanie rodzajów mąki. Dzieci mogły dotykać, przesypywać i porównywać różne rodzaje mąki np. mąkę dyniową, mąkę ryżową, mąkę kukurydzianą czy gryczaną. Następnie brały udział w zabawie ruchowej – śpiewając „Mało nas do pieczenia chleba” wybrały pięciu piekarzy, którzy zaprosili do swojej piekarni pozostałe dzieci z grupy. Pracując w grupach zadaniowych dzieci wykonały balonowe „gniotki” Na koniec zajęć dzieci otrzymały kolorowe baloniki aby móc w domu samodzielnie zrobić swojego „gniotka”.

Warsztaty_biblioteczne (5).pngWarsztaty_biblioteczne (4).pngWarsztaty_biblioteczne (3).pngWarsztaty_biblioteczne (2).pngWarsztaty_biblioteczne.pngWarsztaty_biblioteczne (10).pngWarsztaty_biblioteczne (9).pngWarsztaty_biblioteczne (8).pngWarsztaty_biblioteczne (7).pngWarsztaty_biblioteczne (6).png

0
0
0
s2smodern

Galę uświetniła obecność zaproszonych gości. Wśród nich byli: p. Alicja Buczyńska żona kompozytora Pawła Buczyńskiego, p. Izabela Milde- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim, p. Krystyna Kozłowska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Duchnicach, p. Ewa Felczak- wicedyrektor SP 1, p. Joanna Zwierzchowska- wicedyrektor SP 1, p. Beata Zakrzewska -wicedyrektor SP 1, p. Edyta Cichal- wicedyrektor w naszej szkole oraz p. Przemysław Janowski- sekretarz Rady Rodziców w SP 1.

Obecni byli również członkowie Jury z obu szkół- p. Ewa Gruber- nauczycielka j. polskiego w SP 1, p. Janusz Migda- nauczyciel religii w SP 1, p. Małgorzata Stanisławska- nauczycielka j. polskiego w naszej szkole, p. Barbara Czwarno- Przybylska- nauczycielka religii i p. Andrzej Cichal- nauczyciel muzyki również z naszej szkoły.

Podczas Gali laureatom z obu szkół wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Następnie prowadząca Galę- Weronika Kaczorowska zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu uczestników Konkursu. Gala zakończyła się wspólnym wykonaniem kolędy „ Przybieżeli do Betlejem”, do której akompaniował Pan Janusz Migda.

252523523.jpg33525.jpg

0
0
0
s2smodern