b_150_100_16777215_0_0_images_szkola-duchnice-ulotka-a5-min.jpg

Szkoła rozpoczęła działalność 1 września 2016 r.

Nowoczesną i funkcjonalną bryłę placówki zaprojektowano dla 300 uczniów. Dzieci będą uczyć się w 12 oddziałach przeznaczonych dla  klas I- VI oraz w oddziałach przedszkolnych dla 6-latków (zerówki). Część dydaktyczną stanowią dwa budynki dwukondygnacyjne, z których jeden przeznaczony jest dla młodszych uczniów z klas I-III i oddziału przedszkolnego (zerówek), drugi natomiast dla klas IV-VI. Wyraźny podział funkcji budynków na część administracyjną i dydaktyczną zapewni spokojną i przyjazną atmosferę pracy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. W części administracyjnej znajduje się sekretariat , gabinet dyrektora, gabinet pielęgniarki, pokój nauczycielski i inne pomieszczenia gospodarcze.

W celu objęcia dzieci wszechstronną pomocą psychologiczno- pedagogiczną, w szkole zaplanowano  dobrze wyposażone gabinety specjalistyczne dla pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego oraz specjalisty integracji sensorycznej.

Bazę szkoły stanowić będą pracownie: humanistyczna (j. polski, historia), języka angielskiego (wykonana według najnowszych standardów nauczania języka), matematyczna, przyrodnicza i artystyczna (muzyka, plastyka, technika), dwie pracownie komputerowe, hala sportowa z zapleczem, biblioteka, sala teatralno – dydaktyczna. Wszystkie pracownie wyposażone będą w tablice multimedialne, komputery i pomoce dydaktyczne umożliwiające w atrakcyjny i nowoczesny sposób realizację treści programowych w poszczególnych klasach.

Na terenie szkoły zaplanowano dostęp do sieci Wi-Fi. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, dostęp do szkoły zostanie ograniczony poprzez instalację domofonu. Przy wejściu do szkoły umiejscowiona będzie recepcja i hol recepcyjny, gdzie rodzice będą mogli oczekiwać na swoje pociechy.

Opiekę dzieciom zapewni świetlica działająca w godz. 7.00- 17.00. Dla klas zerowych przewidziano odrębny oddział świetlicowy.

W szkole zaprojektowano zaplecze gastronomiczne, w którym będą wydawane obiady dowożone ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim oraz stołówkę, która jednorazowo pomieści około 60 dzieci.

Na zewnątrz zaprojektowano boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, trzytorową bieżnię, dziedziniec apelowy, plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Na terenie szkoły wyznaczono miejsca parkingowe dla nauczycieli i rodziców oraz parking dla rowerów. Budynek jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo (łazienki, windy). Teren wokół szkoły będzie ogrodzony, monitorowany i oświetlony. Część sportowa szkoły jest zaprojektowana w taki sposób, aby mogła służyć lokalnej społeczności po godzinach pracy szkoły.

Dzieciom zamieszkałym w odległości większej niż 3 lub 4 kilometry od szkoły gmina zapewni dowóz autokarowy.

Zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane będą w stronę artystycznego wykorzystania potencjału dziecka (plastyka, muzyka, małe formy teatralne). Bardzo ważne będą również inne kierunki zainteresowań takie jak sport, matematyka, przyroda i inne. W ramach zajęć wychowania fizycznego dzieci dowożone będą także na pływalnie miejską.

Nowoczesna baza dydaktyczna, kameralny charakter szkoły, bogata oferta zajęć specjalistycznych oraz zajęć pozalekcyjnych to są atuty, dla których warto wybrać właśnie tę szkołę.

Obecnie trwa rekrutacja dlatego zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci do Szkoły Podstawowej w Duchnicach. Dzieci z obwodu naszej szkoły  uczęszczające do innych szkół mogą kontynuować naukę w naszej szkole po złożeniu podania o przyjęcie. Wszystkich informacji na temat rekrutacji dowiecie się Państwo po sąsiedzku w fili przedszkola nr 1 (Mickiewicza 51)  . Tam również złożycie Państwo wszystkie dokumenty.

W skład obwodu wchodzą następujące miejscowości: Bronisze, Duchnice, Jawczyce, Konotopa, Macierzysz, Mory, Piotrkówek Duży, Piotrkówek Mały, Strzykuły, Szeligi, Wieruchów, Ożarów Mazowiecki z ulicami: 11-go Listopada, Adama Mickiewicza, B. Prusa, Dobrogórska, Duchnicka, Graniczna, Janusza Kusocińskiego, Konwaliowa, Kręta, Mikołaja Kopernika, Mokra, Parkietowa, Przejazdowa, Stefana Żeromskiego, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Zatorze, Zielna, Ołtarzew z ulicami: Duchnicka, Brzegowa.