Rada Rodziców - to przedstawiciele wszystkich rodziców uczniów naszej Szkoły.

Rada reprezentuje ogół rodziców w szkole, np. w kontaktach z Radą Pedagogiczną oraz poza szkołą.

CELE Rady Rodziców to między innymi:

a) pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców w realizacji celów statutowych szkoły,

b) zapewnienie rodzicom rzeczywistego wpływu na działalność szkoły,

c) tworzenie właściwego klimatu i warunków materialnych do funkcjonowania szkoły,

d) gromadzenie funduszy niezbędnych dla wspierania działalności szkoły.

ZADANIA RADY RODZICÓW NA ROK SZKOLNY :

1. Dofinansowywanie konkursów i imprez o charakterze ogólnoszkolnym lub międzyszkolnym (olimpiady, konkursy, festyny, okolicznościowe uroczystości szkolne i inne).

2. Zakup nagród dla uczniów.

3. Zakup materiałów dydaktycznych i książek do pracowni przedmiotowych i biblioteki szkolnej,

4. Współudział w bieżącej pracy szkoły i organizacji ważniejszych uroczystości szkolnych.

5. Udzielanie pomocy samorządowi uczniowskiemu oraz inicjatywom podejmowanym w szkole.

6. Podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania dodatkowych środków finansowych dla szkoły.

Jednym z ważnych zadań przypisanych Radzie Rodziców jest gromadzenie funduszy, niezbędnych dla wspierania działalności Szkoły, służących całej jej społeczności.

Te fundusze są zagospodarowywane na potrzeby uczniów i wspierają ich funkcjonowanie w Szkole na różnych płaszczyznach. Fundusze Rady Rodziców pozyskiwane są z dobrowolnych składek rodziców lub darowizn innych podmiotów.

Składkę można wpłacić:

- skarbnikowi klasowemu,

- skarbnikowi Rady Rodziców Szkoły,

- bezpośrednio na rachunek bankowy Rady w banku PKO BP SA:
                SKO Konto dla Rady Rodziców

Skład Prezydium Rady w roku szkolnym 2016/2017:

Łucja Szwarocka – Przewodnicząca

Małgorzata Kozubal – Zastępca Przewodniczącej

Iwona Kaczorowska – Skarbnik

Monika Pepla – Sekretarz

Agnieszka Bednarek

Anna Zdrodowska

Zbigniew Kalisz

Kontakt do Rady Rodziców:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania:

pdfRegulamin Rady Rodziców

pdfRegulamin przyznawania pomocy finansowej

docWzór wniosku o dopłatę

docWzór wniosku o zapomogę finansową